playliss logo
ילד עם התפרצות זעם

קורס מקוון להורים להתמודדות יעילה עם כעס והתפרצויות זעם אצל ילדים באמצעות משחקים פופולאריים (טאקי, דוקים, חתחתול ועוד).
בואו ללמוד כלי פשוט, מהנה ואפקטיבי שיאפשר לכם לאמן ולעזור לילדכם להתמודד טוב יותר עם קשיי ויסות רגשי, לשלוט ולהפסיק התפרצויות זעם וכעס הרסני.

לכבות את הר הכעס

כעס, תסכול והתפרצויות זעם בלתי נשלטות, גובים מילדים מחירים כבדים בבית הספר, בחיים החברתיים ובחיי המשפחה.
הילדים הכועסים סובלים לעיתים קרובות מדחייה חברתית ומבדידות, הם מוענשים באופן תדיר על ידי מחנכים, מורים והורים, ועד מהרה הם תופסים את עצמם כרעים או פגומים, כשלמעשה הם חסרים את הכלים המתאימים לשלוט בכעס ובתוקפנות שלהם.
אנחנו, אנשי הטיפול והחינוך, וההורים, יכולים ללמד את הילדים כלים לניהול כעסים וויסות רגשי. בקורס "לכבות את הר הכעס" תוכלו ללמוד כיצד לסייע לילדים שלכם באופן יעיל ומהנה, ללמד ולאמן אותם כיצד להתמודד טוב יותר כעס, תסכול ותוקפנות, בדרך משחקית וכיפית באמצעות משחקים מוכרים ונפוצים.

למי מתאים הקורס?
אם אתם הורים לילדים מגילאי חמש ומעלה, וילדכם חווה כעס בלתי נשלט בבית, בבית הספר, מול חברים, משפחה וכו' ואתם מרגישים שאין לכם את הכלים המתאימים כדי לעזור להם, הקורס הזה נועד עבורכם.

מה סיכויי ההצלחה?
לאורך השנים טיפלתי על ידי שימוש במשחקים במאות מקרים של התפרצויות זעם וחוסר שליטה בכעס אצל ילדים. השיטות שיוצגו במהלך הקורס מבוססות על מחקרים מהארץ ומהעולם. באמצעות הקורס תוכלו להבין טוב יותר את ההתנהגות של ילדכם, לעבוד ולאמן אותם להתמודד נכון ובאופן בריא עם כעס.
הקורס מאוד פרקטי ומותאם, אין צורך בידע מקדים, בסופו תוכלו לזהות את סוג הכעס של ילדכם לבחור את השיטה, המשחק והכלים הנכונים כדי לעזור לו. כמובן שיש מקרים שבהם צריך ללכת למומחה שיאבחן ויטפל בילדכם, יחד עם זאת אני יודע שבמקרים רבים ניתן לעזור לילד במסגרת הבית ולעיתים במקביל לטיפול. כמו כן חשוב ללמוד טוב את החומר ולהתמיד בטיפול בכדי להגיע לתוצאות המיוחלות.

מה לומדים בקורס?
הקורס מורכב משלושה חלקים:
* בחלק הראשון נלמד להכיר את רגש הכעס טוב יותר - למה הוא קורה? מה הוא מספר לנו? מה קורה לנו בזמן שהילד שלנו כועס?
* בחלק השני נכיר את הכלים והשיטות היעילים לטיפול בכעס ובתוקפנות, מתוך עולם הטיפול הקוגניטיבי - התנהגותי (CBT).
* בחלק השלישי של הקורס, נלמד כיצד ניתן לשחק במשחקים שונים כגון טאקי, חתחתול, מלך הפלאפל, דוקים ועוד, על מנת לתרגל ולאמן את הילדים באסטרטגיות נכונות של ויסות רגשי. תוכלו להראות הדגמות וסימולציות של משחקים, כיצד משתמשים בהם באופן נכון.

כמה זמן נצטרך להשקיע?
אורך הקורס כשעה ו5 דקות, והוא מורכב מסרטונים קצרים.
מומלץ לצפות בכל חלק בעיון רב ולרשום הערות. הקורס מחולק לחלקים כך שניתן בקלות לחזור לחלק מסויים שתרצו לרענן ולצפות בו שוב. הקורס נשאר עבורכם זמין למשך שנה וניתן לצפות בו ללא הגבלה.

למה לצפות לאחר סיום הקורס?
בסוף הקורס תוכלו להתחיל לשחק עם ילדכם, לעזור ולאמן אותם להתמודד עם הכעס שלכם.
אתם תהיו מופתעים עד כמה יעילה ומהירה ההשפעה של הכלים שתרכשו ותיישמו בסוף הקורס.

רועי ליס

רועי ליס
פסיכולוג חינוכי מומחה

מדריך בהסמכה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) בילדים ונוער, מטפל בביו פידבק ובסכמה תרפיה.
מרצה בעבר באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת תל אביב ובמכללה האקדמית קריית אונו.
ספרי הראשון "מיתולוגיות ארגוניות" אותו כתבתי בשיתוף עם פרופסור ישראל כ"ץ, פורסם בשנה הקודמת בהוצאת רסלינג. את השנים האחרונות בחיי המקצועיים הקדשתי לטיפול במאות ילדים, בני נוער והוריהם, במגוון רחב של קשיים והתמודדויות, תוך כדי שימוש נרחב במשחקים מוכרים ככלים טיפוליים.
רועי ליס
פסיכולוג חינוכי מומחה
מאמר שפורסם בפסיכולוגיה עברית- לשחק CBT: טיפול קוגניטיבי התנהגותי באמצעות משחק (CBPT) - מדריך למשחקים